مقایسه پوند و کیلوگرم

 • رتبه1 از 5
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
 • اندازه گیری یک معیار است که از طریق آن ما می توانیم حجم، جرم، سنگینی، عمق و خیلی چیزهای دیگر را متوجه شویم همچنین می توانیم این مفهوم را به سایر افراد نیز منتقل کنیم. عمل اندازه گیری در واقع با یک وسیله اندازه گیری سنج انجام میشود، مثلا جرم یک جسم با ترازو و ارتفاع با متر و یا دما با دماسنج انجام می شود. اندازه گیری در واقع یک علم است که قدمت بالایی دارد و به مرور زمان ابزارهای اندازه گیری آن پیشرفته تر می شود. اگر می خواهید بدانید هر کیلو چند پوند است؟ در ادامه با بلاگ ایده آل همراه باشید:  فهرست مطالب

  تبدیل واحدهای اندازه گیری
  تفاوت پوند و کیلوگرم
  وسیله اندازه گیری جرم یا وزن
  پوند چیست؟
  دانلود اپلیکیشن Unit Converter

  تبدیل واحدهای اندازه گیری

  در طول تاریخ واحد های زیادی برای بیان و سنجش وجود داشته است. اما برای انتقال این مفهوم و رساندن مفهوم آن بین مردم سراسر دنیا، وجود واحدهای رسمی ضروری است. با وجود تعیین واحدهای رسمی اما هنوز هم از برخی از واحدهای غیر رسمی مورد استفاده مردم بسیاری از نقاط جهان قرار می گیرد. به همین دلیل، در برخی موارد نیاز است این واحدهای متنوع به یکدیگر تبدیل و معادل سازی شوند. تبدیل واحد ها به هم کاری آسان است و با وجود ابزارهای مختلفی که برای این تبدیل واحد ها وجود دارد شما به آسانی می توانید این کار را انجام دهید.
  واحدهای وزن کدامند؟

  واحد اندازه‌گیری وزن، نیرو است که در سیستم بین‌المللی (SI) نیوتن است. به عنوان مثال ، یک جسم با جرم یک کیلوگرم دارای وزن حدود 9.8 نیوتن در سطح زمین است.
  تفاوت پوند و کیلوگرم

  2 نمونه از واحدهای اندازه گیری مهم در دنیا که کاربرد گسترده ای دارند، پوند کیلو است. واحد اصلی اندازه گیری جرم یا وزن، کیلوگرم است. سیستم SI یا اندازه گیری استاندارد جهانی یکای جرم را کیلوگرم تعیین کرده است که این مقدار برابر با هزار گرم و ۲/۲۰۵ پوند است. اما در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا از یکای پوند نیز برای بیان مفهوم جرم یا وزن استفاده می شود.
  وسیله اندازه گیری جرم یا وزن

  برخی از ابزارهای اندازه گیری یا سنج اندازه، شامل خط کش، ترازو، دما سنج، فشار سنج و یا ولت سنج و ابزارهای دیگر است. برای سنجش جرم یا وزن از ترازو استفاده می شود. ترازوهای قدیمی از یک وزنه برای سنجش استفاده می کردند. به طور مثال یک وزنه فلزی در یک طرف ترازو گذاشته می شد و جسمی که قرار بود وزن آن اندازه گیری شود در طرف دیگر ترازو قرار می گرفت و اینقدر وزنه ها را جا به جا میکردند تا دو طرف ترازو با هم یکسان شوند. ترازوهای امروزی از نوع دیجیتالی هستند و احتیاجی به وزنه ندارند.
  دقت در اندازه گیری

  در فرایند اندازه گیری یک فاکتور بسیار مهم، دقت در اندازه گیری است، چرا که بسیاری از دانشمندان و عالمان از روی اندازه گیری و اعداد آن علم می توانند کشفیات دیگر دانشمندان را خوب بفهمند.

  صفرهای موجود در عدد گزارش شده ممکن است با معنی باشند یا محل ممیز را نشان دهند. مثلا طول 802mm که یک عدد دو رقمی است، بر حسب متر برابر 0.0082 است، چون نتیجه تغییر نکرده پس این طول بر حسب متر هم یک عدد دو رقمی است. بنابراین قاعده کلی این است که: صفرهای سمت چپ هرگز معنی دار نخواهند بود. صفرهای پایانی نیز ممکن است معنی دار باشند یا نباشند. اگر طول زمینی را 230m اندازه بگیرید، در این اندازه گیری عدد گزارش شده دارای 4 رقم با معنی می باشد، البته بدون ممیز تشخیص معنی دارابودن یا نبودن رقم آخر با قطعیت مشخص نمی‌شود ، مگر اینکه از نحوه اندازه گیری اطلاعی داشته باشیم.

  هر کیلو چند پوند است؟

  در ادامه این مطلب قصد داریم تبدیل واحدهای جرمی را توضیح دهیم تا بتوانید متوجه شوید هر کیلو چند پوند است؟ و بالعکس. باید توجه داشت غیر از کیلوگرم که واحد رسمی بیان وزن است و پوند که یک واحد غیر رسمی ولی رایج است، واحدهای دیگری نیز وجود دارد. اونس، قیراط، گرم، تن، مثقال، سیر، سوت، خروار و … از جمله واحدهای غیر رسمی در دنیا و ایران هستند.
  پوند چیست؟

  پوند واحدی برای اندازه گیری جرم و نیرو است. یک کیلوگرم 2.2 برابر وزن پوند است یعنی هر کیلو جرم برابر با 2.2 پوند است. واحد پوند در سیستم های امپریالیست رایج است. بیشترین استفاده از پوند در آمریکا است. در این کشور برای بیان اندازه ها در مکالمات روزمره به طور کلی از واحد پوند استفاده می شود. علامت اختصاری پوند “lb” یا “lbs” است. LBS از یک کلمه رومی Libra گرفته شده است. این یک اصطلاح بین‌المللی است که برای تعریف وزن یا جرم یک شی مورد استفاده قرار می گیرد. پوند یک کلمه لاتین است.
  فرمول تبدیل پوند به کیلو

  در تصویر زیر می توانید فرمول مربوط به تبدیل پوند و کیلو به هم را مشاهده کنید:

  هر کیلو چند پوند است؟
  هر پوند چند کیلوگرم است؟

  همانطور که در بالا گفته شد، کیلوگرم (kg) یکای جرم در سیستم متریک است. اما برای تبدیل واحد کیلوگرم به پوند و برعکس چه فرمولی وجود دارد؟
  مقدار هر پوند چند کیلو است؟

  در ابتدای مطلب گفتیم هر کیلوگرم معادل هزار گرم و ۲/۲۰۵ پوند است. بنابراین 1 پوند (pound) معادل 0.4536 کیلوگرم (kilogram) است.
  12پوند چند کیلو است؟

  مثال دیگری در این زمینه بیان می کنیم تا فهم آن راحت تر شود. 12 پوند (pound) معادل 5.44310844456454 کیلوگرم است.

  هر گرم چند کیلوگرم است؟

  گرم واحدی بر مبنای کیلوگرم است و برای بیان راحت تر جرم های کوچکتر به وجود آمده است. هر گرم 1 هزارم یک کیلو گرم است. بنابراین برای بیان 0.1 کیلوگرم می توانید به راحتی بگویید 100 گرم. برای تبدیل واحد گرم به کیلوگرم باید عدد مورد نظر را ضرب در 1000 کنیمو و برای کیلوگرم به گرم، عدد مورد نظر تقسیم بر 1000 می شود.


  ارائه شده توسط : حسین ایزدی

  در وب سایت : پرشین جم


  تحقیق آماده | | بازدید | : mohsenfalse

  ارسال دیدگاه برای پست : مقایسه پوند و کیلوگرم

 • محدثه در مورد :تحقیق درباره حضرت نوح برای کلاس ششم میگه :

  خیلی عالی است انشا مرسی

  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ 1 روز پیش

 • کیان در مورد :ثلث 18 چه عددی می باشد میگه :

  عالی عالی😘😘😘😘😘😘😘💑💑💑💑💑💑💑💑💑💑💝

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ 11 روز پیش

 • نرگس در مورد :مهم ترین فایده حجاب چیست میگه :

  نمیدونم

  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ 4 ماه پیش

 • حسام در مورد :انواع تصمیم گیری را نام ببرید تفکر هشتم میگه :

  تصمیم گیری آنی

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ 4 ماه پیش

 • Rahil در مورد :میتوکندری چیست علوم هفتم میگه :

  عالی هر سوالی بخوای هست و به راحتی به جواب میرسی

  سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ 4 ماه پیش

  • ...

  به نظر تان در پرشین جم چه مطالبی درج شود؟