روش استفاده از موم عربی

 • رتبه1 از 5
 • پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • موم عربی بر خلاف موم های دیگه که نیاز به گرم کردن و حرارت دیدن داره، به صورت سرد قابل استفادست. شما می تونین این موم رو با ورز دادن توی دستتون آماده مصرف کنین. در واقع موم عربی یک نوع موم سرد هست. مزیت دیگه ای که این موم نسبت به مو های دیگه داره اینکه نیاز به پد و پارچه نداره و وقتی روی پوست می مالید به صورت یه لایه به راحتی کنده می شه. موم عربی به خاطر اینکه طبیعی و نیاز به حرارت نداره بسیار پرطرفداره.


  ویژگی‌های موم عربی

  موم عربی چسبندگی طبیعی داره و به راحتی روی پوست می چسبه. استفاده از اون راحته و پس از استفاده موها کم پشت درمیان. همچنین شستن و پاک کردن این موم از سطح پوست خیلی راحته. موم عربی توی ایران طرفداران بسیار زیادی داره. در بسیار از مراکز زیبایی و اپیلاسیون از این نوع موم استفاده می شه. این موم بعد از هر بار آماده سازی فقط برای یک نفر قابل استفاده ست و برای شخص دیگر باید از موم آماده دیگری استفاده کرد. به این صورت بهداشت به طور کامل رعایت می شه. اصولا به علت مواد طبیعی موجود در این موم حساسیت پوستی گزارش نشده. این مسئله دقیقا یکی از برتری های موم های طبیعی و ارگانیک نسبت به موم های شیمیایی و خارجی ست. زیرا مصرف کننده بدون نگرانی از عوارض احتمالی از این نوع مو زدایی بهره می بره.

  طرز تهیه موم عربی برای اپیلاسیون کردن موها

  روش استفاده از موم عربی

  مواد لازم

  شکر : یک فنجان

  عسل : یک فنجان

  آبلیمو : نصف فنجان اپیلاسیون به سبک خلیجی با استفاده از موم عربی

  طرز تهیه

  مرحله اول

  برای تهیه این موم ابتدا شکر رو درون یک قابلمه بریزین و روی حرارت بزارین تا کامل ذوب بشه. هنگامی که شکر روی حرارته اونو هم بزنین تا به شکل کارامل دربیاد.

  مرحله دوم

  سپس بعد از ذوب شدن کامل شکر به اون عسل و آبلیمو اضافه کنین و اونو هم بزنین تا حالت خمیری پیدا کنه. مزایا و معایب دستگاه های بند انداز برقی

  مرحله سوم

  • اگه دیدین که مخلوط خیلی غلیظ شده کمی آب به اون اضافه کنین و هم بزنین تا به غلظت مناسب برسه. وکس صورت و بدن با مواد طبیعی و خانگی

  • در نهایت موم شما آماده مصرف هست اما باید اول یکم صبر کنین تا از حرارت بیوفته و خنک بشه و بعد اونو استفاده کنین.

  • اگه قصد دارین که موم رو برای سری های بعدی هم نگه دارین و استفاده کنین حتما اونو در ظرف در دار و در یخچال نگهداری کنین.

  ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.


  ارائه شده توسط : حسین ایزدی

  در وب سایت : پرشین جم


  آموزش متفرقه | | بازدید | : mohsenfalse

  ارسال دیدگاه برای پست : روش استفاده از موم عربی

  به نظر تان در پرشین جم چه مطالبی درج شود؟

  لطفا اتصال به اینترنت را چک نمائید