انشا در مورد گردش علمی

 • رتبه3 از 5
 • یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹

 • دریافت پی دی اف محتوا

  انشا درباره در مورد گردش علمی صفحه ۷۸ نگارش پنجم ابتدایی

  با سلام خدمت دوستان عزیزی که این مطلب را می خوانید در این مطلب انشا درباره گردش علمی و گزارش صفحه 78 نگارش پنجم دبستان و ابتدایی را در ادامه مطلب قرار می‌دهیم گزارش گردش علمی در ادامه مطلب قرار خواهد گرفت و اگر شما عزیزان اطلاعاتی راجع به این موضوع دریا این انشا و گزارش را نوشته اید در نظرات پایین سایت برای ما بفرستید ما با اسم شما این مطلب را منتشر می‌کنیم.

  انشا گزارش گردش علمی نگارش پنجم

  مقدمه : گردش و بازدید علمی یکی از روش های فعال تدریس و شیو ه ای مناسب برای یادگیری ـ یاددهی است, که گاهی برای مطالعه جامعه در خارج از کلاس, آزمایشگاه یا کتابخانه با توجه به هدف های معین آموزشی, از سوی معلم و دانش آموزان طراحی و تنظیم می شود.

  بدنه : گردش علمی این فرصت را در اختیار دانش‌آموزان می‌گذارد که از طریق مشاهده طبیعت، وقایع، فعالیت‌ها، اشیاء و مردم تجربه علمی به دست آوردند و با مشاهده مستقیم تفاوت‌ها یا مشابهت‌ها، آشنایی بیشتری با محیط اجتماعی به دست آوردند و مفاهیمی را که در کلاس مورد بحث قرار می‌گیرد بهتر در ذهن خود بپرورانند.

  در برخی موارد می‌توان از گردش علمی برای جمع‌آوری اطلاعات لازم برای انجام دادن یک آزمایش یا یک پروژه، بهره گرفت مثلاً اگر هدف درس شناختن کانی‌های دارای ارزش اقتصادی باشد، می‌توان دانش‌آموزان را به چند معدن برد تا کانی‌های مختلف را جمع‌آوری کنند و آنها را در کلاس بعد از آزمایش‌های لازم بشناسند.

  نتیجه گیری : بطور کلی گردش علمی می‌تواند دیدار از یک شهر،‌ موزه، کارخانه،‌کارگاه صنعتی، جنگل، پایانه مسافربری، فرودگاه، راه‌آهن، نمایشگاه، مزرعه و جاهای دیگر باشد. از محیط مدرسه یا از سایر مؤسسات آموزشی نیز می‌توان تجارب دست اول به دست آورد. بنابراین لازم نیست که گردش علمی حتماً دیدار از نقاط دوردست باشد. بلکه مشاهده محیط اطراف دانش‌آموزان که امکان کسب تجارب آموزشی را فراهم کند نیز می‌تواند گردش علمی محسوب شود.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  اتنا افرازه : در گرش علمی ما به جا های مختلفی میرویم و چیز های علمی یاد میگیریم.

  نویسنده : گردش وباز دید علمی یکی از روش های فعال تدریس شیوه ای مناسب برای یادگیری یاددهی است که گاهی برای مطا لعه جامع در خارج از کلاس از مایشگاه گردش علمی است.

  خانم گردش علمی : من خانم گردش علمی هستم…
  شما راست میگویی لباس من از طبعیت است.‌..لباسم از گل های زیبایی پر شدع است…خوشحالم کع من خانم طبیعت هستم…خواهشمندم طبعیت را کثیف نکنین…شوخیدم جن هستم…اسمم گربه سیاه است
  زن من میشوی؟.

  نویسنده : گردش علمی به تفکر ما کمک می کند وحتی به میزان علمی که داریم.

  غزاله محمدی : گردش علمی چیزی است که به افزایش فهمیده ها کمک میکنه
  گردش علمی کودکان را درباره ی زندگی مو وجدان حال و گذشته آگاه می کنه و کودک و نوجوان با دیدن این ها به دنبال کشف بیشتر میرود ب توانایی کودک کمک زیادی.

  فاطمه قربانی : گردش علمی چیزی است که به افزایش فهمیده ها کمک میکنه
  گردش علمی کودکان را درباره ی زندگی مو وجدان حال و گذشته آگاه می کنه و کودک و نوجوان با دیدن این ها به دنبال کشف بیشتر میرود ب توانایی کودک کمک زیادی می کند .

  فاطمه بهرامی : گردش علمی به کودکان توان قدرت تحلیل درباره طبیعت واستفاده درست و بهینه از نعمتهای الهی را میدهد.

  نویسنده : سلام ما امروز برای درس مطالعات اجتماعی به یک گردش علمی رفتیم ما را به معدنی که نامش سنگ اهن بافق بود بردند انجا هوا کمی سرد بود اول وارد یک جایی مانند یک شهرک بزرگ شدیم وبعد مارا به جایی بردند که خیلی خیلی گود وبزرگ بود یک اقا انجا برایمان توضیحاتی داد من همه انها را نوشتم بعد مارا به موزه ای که متعلق به همان جا بود بردند در ان موزه سنگ های مختلف زیادی وجود داشت همبن طور وسایل مختلفی که متعلق به بخش ها مختلف ان معدن بزرگ بود در انجا هم کسی بود که درمورد ان چیز ها توضیح می داد بعد از اینکه همه چیز را دیدیم و یاد گرفتیم به مدرسه برگشتیم من از این گردش علمی خیلی خوشم امد زیرا خیلی چیز ها یاد گرفتم بچه ها این هم یک گزارش درمورد گردش علمی .


  ارائه شده توسط : حسین ایزدی

  در وب سایت : پرشین جم


  تحقیق و مقالات | | بازدید | : mohsenfalse

  ارسال دیدگاه برای پست : انشا در مورد گردش علمی

  نــظرات کــاربران

  • نام ارسال کننده: مهگل

   مهمان

   در گردش علمی با سنگ های جور وا جور اشنا میشیم همچنین با طبیعت که باید باکیزه باشد و خوب ازش مراقبت کنیم

   سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ -ساعت:۱۳:۱۲:۴۳
 • باران در مورد :هم قسمتی از تفنگ است و هم برای کودکان شیرخوار میگه :

  عالی است

  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ 8 روز پیش

 • النا در مورد :خانه یا محیط طبیعی یک حیوان میگه :

  زیستگاه

  سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ 3 روز پیش

 • بهرام در مورد :خانه یا محیط طبیعی یک حیوان میگه :

  بچه‌ها جواب را کسی میداند

  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ 8 روز پیش

 • علیرضا در مورد :خانه یا محیط طبیعی یک حیوان میگه :

  خانه یا محیط طبیعی یک حیوان

  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ 7 روز پیش

 • متین در مورد :خانه یا محیط طبیعی یک حیوان میگه :

  زیستگاه

  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ 6 روز پیش

  • ...

  به نظر تان در پرشین جم چه مطالبی درج شود؟